Sociale

Temperaturat deri në -19 gradë, pezullohet mësimi në disa shkolla në Korçë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 08/01/19 |
mapo.al

Tempertaturat e ulta dhe ngricat deri në -19 gradë në Koçë kanë sjellë pezullimin e mësimit në disa shkolla.


Fax News raporton se është pezulluar mësimi në dy shkolla, në fshatin Orman dher Sheqeras.


Ato njihen si pikat më të ftohta në gjithë Shqipërinë.


Ndërkohë në gjithë shkollat e tjera ka reduktim të orëve të mësimit.
Etiketa: , , ,

Pas