Kryesore

Temperaturat në rënie, parashikimi i motit për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 03/07/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb zonat bregdetare paraqiten me kthjellime, ndërsa zonat e ulëta dhe malore do kenë vranësira kalimtare deri në mesditë.


Por pasditja sjell kalime vranësirash nëpër të gjithë vendin, përjashtuar zonat jugore ku kthjellimet do të jenë dominuese gjatë gjithë ditës.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes dhe mesditë krahasuar me dje, duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 11°C në verilindje deri në 34°C në zonat e ulëta.Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas