Aktualitet

Temperaturat sot arrijnë 40 gradë celcius, shmangni qëndrimet në diell


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 28/07/21 |
mapo.al

Vala e të nxehtit afrikan mbërrin në vendin tonë. Dita e sotme, e mërkurë 28 korrik 2021, do të sjellë mot me diell dhe temperatura të cilat do të arrijnë vlerën 40 gradë celcius në qytetet si Elbasan, Berat dhe Gjirokastër.


Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.


Shmagni qëndrimet në diell në orët e pikut të mesditës.


1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas