Kryesore

Temperaturat sot arrijnë vlerat 38°C në këto qytete/ MOTI


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:40 - 28/07/20 |
mapo.al

Depërtimi i masave ajrore të nxehta me origjinë Afrikane do të sjellin mot të kthjellët dhe temperatura të larta edhe ditën e sotme, e martë 28 korrik 2020.

Ndërkohë, qytete si Shkodra, Elbasani, Berati dhe Gjirokastra do të regjistrojnë temperatura deri në 38 gradë celsius.


I ashtuquajturi i nxehti afrikan në vendin tonë zbarkon ditë e enjte dhe të premte, ku parashikohet që temperaturat të regjistrojnë vlerat me të larta.


Era do të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi 1-7m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 12m/s.


1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas