Aktualitet

Temperaturat sot deri në 34°C – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 20/06/21 |
mapo.al

Për ditën e Diel vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike falë vlerave të larta barike dhe masat ajrore të thata më origjinë nga Afrika e Veriut.


Në këtë mënyrë moti do të jetë i kthjellët por do të ketë edhe vranësira (të pakta) kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.


Megjithatë në relievet malore të vendit vranësirat hera-herës bëhen deri të dendura shoqëruar me reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtër.Në zona të izoluara këto reshje do të shoqërohen edhe me breshër.Era do të fryjë me drejtm verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, dhe në bregdet deri në 7m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 14°C deri në 32°C
zonat e ulëta 14°C deri në 36°C
zonat bregdetare 15°C deri në 34°C

*Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas