Aktualitet

Temperaturat vijojnë rënien, zonat ku do të ketë reshje shiu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:00 - 13/10/21 |
mapo.al

Dita e sotme, e mërkurë 13 tetor 2021, pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.


Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.


Reshje shiu me intensitet të ulët në jug dhe lindje të vendit kryesisht në orët e mesditës, lokalisht në juglindje reshjet marrin karaketer shtrëngatash por në intervale të shkurtëra kohore.Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare veriperëndimor dhe zonave luginore në veri të vendit era fiton shpejtësi deri në 15m/sek.
Temperaturat parashikohen:
zonat malore 4°C deri në 16°C
zonat e ulëta 10°C deri në 20°C
zonat bregdetare 12°C deri në 20°CValëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

2


Etiketa: ,

Pas