Aktualitet

Temperaturat vijojnë të rriten, prezente edhe vranësirat – Moti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:10 - 22/07/21 |
mapo.al

Në krahasim me të hënën dhe të martën, dita e sotme, e mërkurë 22 korrik, do të regjistrojë vlera më të larta atmosferike.


Temperaturat vijojnë rritjen teksa sot qytetet Tiranë, Elbasan dhe Gjirokastër, do të jenë në vlerat e 34 gradë celcius. Vranësira dhe reshje lokale shiu do të ketë në qytetet Korçë, Pogradec, Bajram Curri e Peshkopi.


Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare.

Prej ditës së mërkurë përgjatë bregdetit era do të fitojë forcë hera herës e vrullshme duke u pasuar nga shtim i dallgëzimit 4 deri 5 ballë në brigjet e Jonit.

11


Etiketa: ,

Pas