Aktualitet

Tenderat, Basha: Rama pranoi se qeveria e tij e ka zhytur vendin në korrupsion


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:09 - 13/07/21 |
mapo.al

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur me paketën e re për prokurimet publike prezantuar sot nga kryeministri Edi Rama.


Kreu i qeverisë pranoi se 70% e institucioneve realizojnë tendera në shkelje me ligjin, ndërsa paralajmëroi se do të jetë vetë Kryeministria që do të bëjë kallëzimet në SPAK, nëse zyrtarët nuk zbatojnë rekomandimet e reja.


Ndërsa në një reagim në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha thekson se Rama e ka zhytur vendin në korrupsion dhe këtë gjë ai e pranoi sot.“Ka 8 vite në pushtet dhe sot më në fund pranoi se qeveria e tij e ka zhytur vendin në korrupsion. Ajo që ai nuk thotë dhe është e qartë për të gjithë shqiptarët është se PESHKU QELBET NGA KOKA!”- shkruan Basha, ndërsa poston një artikull të Transparency International sipas të cilit në Shqipëri shteti është i kapur nga korrupsioni dhe ligjet me porosi.

Lexo edhe :  Më në fund, Rama me një vepër të madhe

LEXO EDHE:

Rama: 70% e institucioneve të përfshira në abuzime me tenderat

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas