Aktualitet

Tenderët mjekësorë gjatë COVID-19, SPAK kërkesë Doganave: Duam përgjigje brenda javës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:02 - 26/05/20 |
mapo.al

Në kuadër të hetimit për tenderat e materialeve mjekësore, SPAK i ka bërë një sërë kërkesash Drejtorisë së Doganave, që lidhen me materialet e zhdoganuara në periudhën e pandemisë, vendet se nga kanë ardhur, si dhe çmimin e sasinë e zhdoganuar.


Drejtoria e Përgjithshme e Doganave duhet të kthejë përgjigje brenda një jave.


Ndërkohë SPAK po kryen edhe verifikime në institucione të tjera përfshirë deklarimet në tatime nga subjeket fituese të tenderave si dhe kontrollet e bëra në treg nga institucionet e tjera si Kontrolli i Lartë i Shtetit apo Autoriteti i Konkurencës.


Pyetjet e SPAK për Drejtorinë e Doganave


Çfarë materialesh janë zhdoganuar në periudhën e pandemisë?

Nga kanë ardhur?

Me çfarë çmimi janë zhdoganuar e cfarë sasie?


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas