Tenderi që prangosi Thoma Gëllçin

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit-SPAK-njoftoi mbrëmjen e kësaj të premteje (08.10.2021) arrestimin e ish-drejtorit të përgjithshëm të Televizionit Publik Shqiptar, Thoma Gëllçi, si edhe tre persona të tjerë Julian Tapia, Alban Malaveci dhe Ervin Muraj, nën dyshimet për shpërdorim detyre në zhvillimin e një tenderi me vlerë mbi 800 milionë lekë të vjetra, të zhvilluar … Continue reading Tenderi që prangosi Thoma Gëllçin