Aktualitet

Tension në Astir, Ilir Meta: E patolerueshme dhuna ndaj banorëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:01 - 12/11/19 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ndaj situatës së agravuar në Astir, ku banorë të zonës u përleshën mëngjesin e sotëm me forcat policore.


Meta e ka konsideruar të patolerueshme dhunën e përsëritur ndaj banorëve, si dhe ka bërë thirrje që palët të ulen menjëherë në dialog. Presidenti iu ka uruar më tej 12 të plagosurve, 5 efektivëve dhe 7 protestuesve, shërim të shpejtë.


Postimi i presidentit Ilir Meta në Facebook:
Etiketa: ,

Pas