Aktualitet

Tensione te Kryeministria – Ndërhyjnë Forcat Speciale

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 09/12/20 |
mapo.al

Tensionohet situata te kryeministria. Mësohet se kanë mbërritur edhe Forcat Speciale të cilët po tentojnë të shpërndajnë qytetarët.Protestuesit tentuan të hapin dyert e kryeministrisë.

Më herët, protestuesit tentuan të hyjnë në ambientet e Ministrisë së Brendshme ndërsa më pas u zhvendosën drejt Kryeministrisë.Protestuesit kërkojnë drejtësi për të riun Klodian Rasha, ndërsa bëjnë thirrje që Sandër Lleshaj të dorëhiqet.


Nga protesta, ka mbetur i lënduar një gazetar, një efektiv policie dhe reperi i njohur Stresi.

 

1


Etiketa: ,

Pas