Aktualitet

Tensionet, deputetët e PD rrethojnë foltoren: Ja banderola para Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:23 - 24/05/18 |
mapo.al

Sërish tensione në Kuvend!


Deputetët e opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën kryetarit të PD, Lulzim Basha.


Deputetët e opozitës prezantuan një banderolë para kryeministrit Edi Rama.

Pas mbaroi koha prej 3 minutash e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili edhe në këtë seancë akuzoi ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeministrin Edi Rama, si të lidhur me krimin dhe mbrojnë Agron Xhafajn për interesat e tyre, kyetari i Kuvendit ka ndërprerë seancën për 10 minuta pushim, pasi opozita bllokoi foltoren.<
>
banderola1 banderola2 banderola3

 1


Etiketa: , ,

Pas