Aktualitet

Tensionohet sfida mes Çekisë dhe Kosovës














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:57 - 14/11/19 |
mapo.al

Ka nisur me provokime takimi i grupit A mes Republikës Çeke dhe Kosovës.






Në hotelin ku po qëndron Kosova një grup i tifozëve çek, së bashku me serbë, kanë provokuar me thirrje “Kosova është Serbi”.


Lajmin e bën të ditur gazetari i “Telegraf”, i cili konfirmon gjithashtu se përveç thirrjeve nuk ka pasur përplasje mes dy tifozerive.







1







Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas