Aktualitet

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:58 - 05/04/20 |
mapo.al

Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore.


Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe Greqisë në Kapshticë dhe nuk lejohen as të hyjnë në atdheun e tyre dhe as të kthehen andej nga erdhën, nga Greqia.


Ata janë detyruar të bllokojnë kamionat e mallrave si shenjë proteste për të ardhur në Shqipëri. Po ashtu një ambulancë nga qyteti më i afërt, Bilishti është nisur drejt Kapshticës për të monitoruar situatën shëndetësore të atyre që kanë shfaqur probleme.


LEXO EDHE: 


Shqiptarët e bllokuar në kufi, Basha: Akt kriminal dhe i papërgjegjshëm nga qeveria

Shqiptarët e bllokuar në pikat kufitare, Meta: Kjo situatë duhet të marrë zgjidhje të menjëhershme


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas