Aktualitet

Tentoi të trafikonte 13 emigrantë të paligjshëm – Arrestohet i riu në Korçë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 17/01/21 |
mapo.al

Korçë – Një 35 vjeçar është vendosur në pranga për trafikim emigrantësh të paligjshëm kundrejt fitimit.Bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet M.L., banues në fshatin Bulgarec.


I riu u ndalua dhe arrestua në fshatin Vishocicë të Devollit, teksa po transportonte me kamionçinë 13 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.
Për veprime të mëtejshme, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë. 


1


Etiketa: , ,

Pas