Aktualitet

Tentuan të grabisnin një dyqan, plagosen dy 16-vjeçarë në Has


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:16 - 02/02/21 |
mapo.al

Dy të mitur janë plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm teksa po përpiqeshin të grabisnin një dyqan në fshatin Helshan, Has.

Autorët 16-vjeçarë me inicialet L. M. dhe R.M. janë pikasur dhe qëlluar me çifte nga pronari i dyqanit.


Të miturit ishin së bashku me dy bashkëmoshatarë të tjerë, kur tentuan të vidhnin. Të vendosur në pranga nga policia, ata rezultojnë autorë të një vjedhjeje tjetër.
Eshtë arrestuar gjithashtu edhe pronari i dyqanit, me inicialet S.Sh. Ndaj tij rëndon tashmë akuza për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.


1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas