Aktualitet

Tërmet 3.6 ballë në Adriatik, lëkundjet ndjehen në Tiranë dhe Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 23/07/20 |
mapo.al

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës rihter është ndjerë pasditen e sotme në Durrës, Tiranë dhe në zonat përreth.


Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, epiqendra e tërmetit ka qenë 20 kilometra në veriperëndim të Shijakut.


Tërmeti ishte me një thellësi prej 5 kilometrash.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas