Aktualitet

Tërmet 3.8 ballë në Vlorë, banorët: U ndje i fortë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:15 - 12/09/21 |
mapo.al

Një tërmet 3.8 ballë ka goditur Vlorën, të shtunën në mbrëmjen.


Sipas aplikacionit të EMSC tërmeti ka pasur thellësi 5 km me epiqendër 8 kilometra larg Orikumit.


Nga lëkundjet nuk raportohen dëme. Por banorët janë shprehur se tërmeti është ndjerë i fortë.Lëkundjet e tërmetit janë ndier edhe në Tepelenë, duke shkaktuar frikë te njerëzit.Rikujtojmë se shqiptarët e kanë ende të freskët në mëemorien e tyre tërmetin tragjik të 26 nëntorit 2019, kur 51 persona humbën jetën në rrënojat e ndërtesave në Durrës dhe Thumanë.Një tërmet me makgnitude 6.4 goditi vendin tonë në orët e para të mëngjesit, duke shkaktuar panik të madh që nuk do të harrohet kurrë për ata që e përjetuan.

4


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas