Aktualitet

Tërmet 3.9 ballë në Shqipëri, lëkunden disa qytete
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 26/01/21 |
mapo.al

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter goditën vendin para pak çastesh.Sipas qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, vatra kishte një thellësi prej 10 km ndërsa epiqendra ndodhej 26 kilometra në veri të Durrësit si dhe 38 km në perëndim dhe veriperëndim.

Tërmeti është ndjerë në disa qytete si Lezhë, Durrës dhe Tiranë.Lëkundje tërmeti u regjistruan edhe ditën e djeshme në juglindje të vendit.


Magnituda ishte 3.1 ndërsa epiqendra 19 kilometra në jug të Korçës.

42


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas