Aktualitet

Tërmet 4.5 ballë në Bulqizë, banorët lënë shtëpitë të alarmuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:00 - 29/10/21 |
mapo.al

Tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës rihter është regjistruar këtë të premte në vendin tonë.


Sipas IGJEO epiqendra e saj ka qenë në Shupenzë të Bulqizës, ndërsa thellësia 14 kilometra.


Gazetari Enver Doçi ka raportuar për përjetimet e banorëve në këto zona.Ai tha se banorët e njësisë administrative Shupenzë dhe Gjoricë, janë ende jashtë banesave të tyre, për shkak të frikës dhe panikut.
Sipas gazetarit janë ndjerë gjithsej 4 lëkundje, dy të parat të fuqishme ndërsa dy të tjerat më të lehta.Ai shtoi më tej, se banorët e këtyre zonave, ende kanë banesat e shembura nga një tëmrmet i fuqishëm që është regjistruar në vitin 2009.

1


Etiketa: ,

Pas