Aktualitet

Tërmet 4.8 ballë në Lezhë – lëkunden disa qytete


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:38 - 17/10/21 |
mapo.al

Një tërmet i fortë ka lëkundur disa qytete të vendit këtë mbrëmje të sotme.


Mësohet se lëkundjen janë ndjerë në Lezhë, fushë Krujë, Durrës, Shkodër dhe Tiranë.


Ndërsa, sipas informacioneve paraprake mësohet se magnituda ka qenë 4.8 e shkallës rihter.Ndërkohë epiqendra ka qenë rreth 4 km larg qytetit të Lezhës.
Thellësia e tërmeti ka qenë 10 km dhe deri më tani nuk raportohen dëme materiale.Lëkundjet sizmike kane krijuar frikë panik te qytetarët, të cilët kanë dalë nga banesat, duke qëndruar në rrugë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas