Aktualitet

Tërmet 6.2 ballë në Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:07 - 21/05/20 |
mapo.al

Një tërmet ka rënë në Detin Mesdhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.


Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter.


Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 km në jugperëndim të Methonis të Greqisë.
Lëkundjet e tërmetit u ndjenë në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi.

Sipas EMSC ky tërmet klasifikohet si tërmet i shkallës 3.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas