Bota

Tërmet 7.3 ballë në veri të Europës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:58 - 24/01/21 |
mapo.al

Një tërmet me një madhësi prej 7.3 tronditi Ishujt Jugorë Shetland në orët e vona të natës së shtunës, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA.


Epiqendra, me një thellësi prej 10.0 km, u përcaktua fillimisht të ishte në 62.0 gradë gjerësi gjeografike në jug dhe 55.3 gradë gjatësi gjeografike në perëndim.


Qendra Paralajmëruese e Tsunamit në Paqësor thotë se nuk ka kërcënim për tsunami në Hawai.Shetland, është një arkipelag subarktik në ishujt veriorë të Skocisë, i vendosur në Atlantikun Verior, midis Britanisë së Madhe, Ishujve Faroe dhe Norvegjisë.1
Etiketa: , , , ,

Pas