Tërmet në futboll, formula e Super Ligës trondit Europën

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham u vendosën mes 12 klubeve që ranë dakort për krijimin e Super Ligës së re Europiane. Në një lëvizje sismike për futbollin europian, klubet më të famshme angleze do të bashkohen me Milanin, Atletiko Madrid, Barcelona, Interin, Juventusin dhe Realin. Bëhet fjalë për një garë të … Continue reading Tërmet në futboll, formula e Super Ligës trondit Europën