Aktualitet

Tërmet në jug të vendit, lëkundet Saranda

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:48 - 21/11/19 |
mapo.al

Mëngjesin e sotëm një tërmet është regjistruar në Sarandë. Epiqendra e tërmetit ka qenë fshati Pandalejmon, vetëm 15 km larg nga Saranda.


Tërmeti ishte 3.2 ballë dhe fakti që epiqendra ishte pranë zonave të banura, ka bërë që lëkundjet të ndjehen në Sarandë dhe fshatrat përreth.


Lëkundjet janë ndjerë 04:07 të mëngjesit. Sipas banorëve lëkundjet ishin të forta dhe kanë zgjatur rreth 10 sekonda.
Etiketa: ,

Pas