Aktualitet

Tërmeti 4 ballë në Adriatik, regjistrohen 42 pasgoditje gjatë natës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:56 - 08/10/20 |
mapo.al

Mesnatën e djeshme u regjistrua një tërmet me magnitudë 3.4, në detin Adriatik, përballë Gjirit të Lalzit.


Ministria e Mbrojtjes bën me dije se në të vërtetë ka qenë me magnitudë 4.0 dhe është pasuar nga 42 pasgoditje, më e madhja me magnitudë 3.5, me epiqendër Kepin e Rodonit dhe me thellësi 35 km.


 Fatmirësisht, nuk raportohen të lënduar apo dëme materiale.“Në orën 00:13 është regjistruar një tërmet me madhësi 4.0 në det, përballë Gjirit të Lalzit. Eshtë pasuar nga 42 pasgoditje, më e madhja 3.5. Nuk raportohen dëme”, thuhet në njoftimin e ministrisë. 

LEXO EDHE:

LAJMI I FUNDIT/ Tjetër tërmet lëkund vendin, ja sa ishte magnituda

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas