Aktualitet

Tërmeti 5.9 ballë në Greqi – Banorët e frikësuar dalin në rrugë (VIDEO+FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:03 - 03/03/21 |
mapo.al

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në Greqi, ndërsa lëkundjet me intensitet të lartë janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Banorët e qytetit të Larisë – ku rezulton edhe epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.9 ballë – kanë dalë menjëherë në rrugë, të frikësuar për jetën.


Media lokale Trikalaola ka sjellë pamje, ku duket kaosi i lëvizjeve dhe rrugët e populluara. Deri më tani raportohen vetëm dëme materiale, por fatmirësisht pa rrezikuar jetë njerëzish.
Nga fotografitë e publikuara nëpër rrjete sociale, shihet se si janë dëmtuar ndërtesat dhe për rrjedhojë makina të parkuara pranë tyre.


<
>
image-2 image-1 image seismoslarisa__2_ seismoslarisa__1_ image-6 image-5 image-4 image-3
1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas