Aktualitet

Tërmeti 6.3 ballë, ja pasojat në Zagreb (PAMJET)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:36 - 29/12/20 |
mapo.al

Pas të djeshmit, Petrinja u godit sot nga një tjetër tërmet i fortë, me magnitudë 6.3. Ajo u ndje në të gjithë Kroacinë, përfshirë Zagrebin, ku imazhet janë apokaliptike.Dëmtimet janë tepër të rënda. Ato përfshijnë shtëpi e pallate të shkatërruara, ndërkohë që mediat raportojnë edhe për viktima.


Më poshtë  pamje nga Zagrebi:<
>
6 Zagreb: Građani izašli na ulice nakon novog silovitog potresa Centar Zagreba nakon potresa 3 29.12.2020., Zagreb - Snazan potres pogodio Zagreb. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL 1

 
 

 

Pas tërmetit, turma të mëdha pushtuan rrugët. Policia njoftoi se ata dhe forcat mjekësore do të ishin në terren.

 

 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas