Aktualitet

Tërmeti/ Ambasada gjermane: Edhe ne u tronditëm, jemi me shqiptarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 23/09/19 |
mapo.al

Pas tërmeteve që prekën vendin tonë fundjavën që lamë pas, ka reaguar edhe ambasada gjermane në Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ajo shkruan se tërmeti i së shtunës nuk ka kursyer as godinën e ambasadës gjermane, teksa thekson se shteti gjerman është në mbështetje të plotë të popullit shqiptar.


Postimi i plotë
“Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. ⚠️ Mendimet tona shkojnë tek gjithë shqiptaret dhe shqiptarët të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë. Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij”.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas