Aktualitet

Tërmeti i fortë në Greqi tundi edhe Shqipërinë, panik në Korçë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:17 - 12/05/21 |
mapo.al

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës rihter me epiqendër në Greqi është ndjerë në juglindje të Shqipërisë duke shkaktuar lëkundje të forta të tokës në Korçë dhe zonat përreth


Lëvizja sizmike është regjistruar në orën 23:31:02 me orën lokale dhe ka zgjatur disa sekonda.


 Tërmeti ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët, që kanë dalë nga shtëpitë, por paraprakisht nuk raportohet për dëme.Në vitet e fundit vendi por edhe rajoni janë goditur nga disa tërmte me magnitudë të lartë./abcnews.al/1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas