Arkiva

Tërmeti i fortë në Shqipëri, Rita Ora apel për ndihmë (FOTO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 10:33 - 25/09/19 |
mapo.al

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, tashmë me famë botërore, Rita Ora, i ka bërë thirrje fansave të saj të dhurojnë ndihma për shqiptarët e prekur nga tërmeti i fuqishëm i së shtunës.


Në një postim në ‘Instagram’, Rita shkroi: “Një tërmet ma magnitudë 5.6 ka goditur Shqipërinë, shumë pranë Kosovës, ku kam lindur unë. Klikoni më poshtë për të ndihmuar UNICEF për fëmijët e prekur nga katastrofa kudo që janë.”Rita është ambasadore e OSBE-së dhe në prill të këtij viti vizitoi familjet e varfra kosovare.Etiketa: , ,

Pas