Aktualitet

Tërmeti/ Nga Fatbardh Plaku te Besnik Fuçia, emrat e 24 të ndaluarve nga policia

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 14/01/20 |
mapo.al

Dy muaj pas tërmetit të 26 nëntorit, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e sotme 40 persona, mes tyre ish-drejtues komunash, administratorë, zyrtarë hipotekash dhe ndërtues, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.


Burime për MAPO konfirmojnë se dy nga zyrtarët e shoqëruar janë ish-kryetari i Komunës së Farkës, Fatbardh Plaku dhe ish-kreu i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia. Janë zbuluar disa nga emrat e zyrtarëve dhe punonjësve të administratës, të cilët janë ndaluar në orët e fundit në qarkun e Tiranës.


Ata akuzohen se duke përfituar nga pozicioni i punës kanë falsifikuar dokumentet duke shpërdorur detyrën dhe për pasojë duke sjellë pasoja në objektet të cilat më pas rezultuan të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.


Emrat e të ndaluarve:


1-Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Syrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Cina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

16-Gëzim Shkalla

17-Adhurim Qehajaj

18-Zhaneta Tagani

19-Pellumb Fortuzi kapur

20-Xhevahir Doda kapur

21-Reis Muca

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

LEXO EDHE: 

Pasojat nga tërmeti, policia aksion në Tiranë, 40 zyrtarë dhe ndërtues të shoqëruar


Etiketa: , , ,

Pas