Aktualitet

Tërmeti në Turqi, Basha: Tragjedi e rëndë, kurajo dhe solidaritet me popullin turk

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:48 - 30/10/20 |
mapo.al

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ngushëlluar popullin turk pas tërmetit apokaliptik 6.9 ballë që goditi Izmirin mesditën e sotme.“Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit”, shkruan Basha, ndërsa inkurajon autoritetet turke në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë.


 
Postimi i Bashës
Po ndjek me shqetësim të madh lajmet tronditëse nga Turqia. Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit.Ju uroj shërim të plagosurve, forcë, kurajo dhe solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë. 


 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas