Aktualitet

Tërmeti në Turqi/ Erdogan: Zoti i mëshiroftë viktimat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:52 - 24/01/20 |
mapo.al

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin e tij mbrëmjen e sotme. Përmes një postimi në Twitter, Erdogan siguron qytetarët se po punohet fort që fatkeqësia natyrore të mbyllet me sa më pak dëme njerëzore ndërsa shpreh ngushëllimet e tij për jetët e humbura.“Si Presidenti i Turqisë,  dua tju ve në dijeni se po punohet fort. Ne qëndrojmë pranë kombit tonë me të gjitha institucionet dhe organizatat tona, veçanërisht AFAD dhe Kizilay. Zoti i mëshiroftë vëllezërit/ motrat tanë që humbën jetën në tërmet dhe uroj shërim të menjëhershëm për ata që janë lënduar”, shkruan Erdogan në postim. Deri tani, sipas mediave turke, raportohet për 15 viktima dhe për mbi 300 të lënduar.


Image
LEXO EDHE: Pamje të rënda nga Turqia/ “U bë si çati për fëmijët”, babai gjendet përmbys nën rrënoja


Tërmeti në Turqi/ Rritet bilanci i viktimave, 15 të vdekur dhe 300 të plagosur (FOTO)

Turqi/ Gazetarët lëkunden live në studio gjatë tërmetit (VIDEO)

 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas