Aktualitet

Tërmeti në Turqi, nxirret e gjallë nga rrënojat një vajzë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:38 - 30/10/20 |
mapo.al

Teksa vijojnë kërkimet për njerëz të mbetur nën rrënojat e objekteve të shembura në Izmir, një vajzë e re është nxjerrë e gjallë prej andej.


Siç shihet në videon e mëposhtme, ajo është nxjerrë nga forcat e emergjencave dhe qytetarët, ndërsa duket në një traumë të thellë.


Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje nga të pranishmit.Turqia u godit sot nga një tërmet 6.9 ballë i cili shkaktoi 29 viktima dhe 6 ndërtesa u shembën.Lëkundjet e fuqishme sollën alarmin për cunam, pasi në Izmir u përplasën dallgë të forta të detit Egje, të cilat arritën të futen edhe në disa zona të qytetit. 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas