Tërmeti në Turqi/ Rritet bilanci i viktimave, 15 të vdekur dhe 300 të plagosur (FOTO)

15 të vdekur dhe 300 të plagosur, ky është bilanci i deritanishëm i tërmetit që goditi mbrëmjen e sotme Turqinë, me epiqendër qytetin e Elazig dhe magnitudë 6.8 i shkallës richter. Në një reagim të menjëherëshëm, ministri i Brendshëm i Turqisë Süleyman Soylu ka njoftuar viktimat e para dhe të plagosurit, ndërsa ka thënë se … Continue reading Tërmeti në Turqi/ Rritet bilanci i viktimave, 15 të vdekur dhe 300 të plagosur (FOTO)