Aktualitet

Tërmeti shkakton panik, banorët dalin nga shtëpitë për disa minuta (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:13 - 27/07/21 |
mapo.al

Tërmeti i regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte është ndjerë më së shumti në Qarkun Lezhë.


Fatmirësisht, magnituda ishte e ulët ndaj nuk ka shkaktuar dëme materiale.


Por sërish, lëkundjet sizmike kanë shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët.

Në videot e siguruara, shihet se disa qytetarë kanë dalë nga banesat e tyre nga frika e krijuar nga tërmeti.Sipas IGJEUM-it, lëkundjet u regjistruan në Detin Adriatik, 3 km në Veri-Perëndim të qytetit të Lezhës.

Magnituda ishte 4.1 e shkallës Rihter ndërsa thellësia 5 km./Panorama/

LEXO EDHE:

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas