Aktualitet

Tërmeti shkund Greqinë, disa të plagosur, raportohet për dy persona të bllokuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:23 - 27/09/21 |
mapo.al

Një tërmet me magnitudë 5.8 ka goditur Kretën mëngjesin e sotëm duke shkaktuar dëme materiale si dhe dëmtime në njerëz.


Mediat greke bëjnë me dije se nga tërmeti që u regjistrua rreth orës 09:15 disa kalimtarë kanë mbetur të plagosur pas shkëputjes së një masivi.


Disa banorë kanë dalë me nxitim nga shtëpitë e tyre ndërsa ka raportime për dy të bllokuar në zonën e Arkalochorit.<
>
2-23 3-10 4-8 5-10
72Etiketa: , ,

Pas