Aktualitet

Tërmeti/ U shpallën të pabanueshëm, do shemben 7 pallate në Kurbin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 11/12/19 |
mapo.al

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Pas verifikimeve nga specialistët, pallatet janë shpallur si të pabanueshëm dhe të pariparueshëm.


Bazuar në akt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç.


Etiketa: , ,

Pas