Aktualitet

Terrorizuan Selanikun, këta janë shqiptarët që kryen 11 grabitje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:39 - 21/10/21 |
mapo.al

Mediat greke kanë publikuar identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti, të cilët akuzohen për 11 grabitje në disa zona në Selanik.


Ata janë Rigels Upe dhe Kastriot Kryemadhi. Dy të rinjtë shqiptarë kishin kryertë gjitha grabitjetqë nga tetori i vitit 2020 deri në korrik të vitit 2021, në zonat Ano Polis, Toumpa, Kalamaria, Sykeon dhe Polichni.


Në momentin e arrestimit ata kishin vënë në shënjestër një banesë në Evomos të Selanikut, por u kapën mat nga policia greke.1
CLOSE
CLOSE
Pas