Aktualitet

Testi i drogës/ Shkon në 20 numri i policëve që dolën pozitivë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:22 - 06/12/21 |
mapo.al

Ditën e djeshme, 5 nëntor u publikuan rezultatet e para të testit të drogës për efektivët e policisë së 6 komisariateve në Tiranë. 11 policë kanë rezultuar se janë përdorues të drogës.


Ora News njofton se numri i efektivëve që kanë rezultuar pozitivë ka shkruar në 20.


Kjo nuk është një shifër zyrtare pasi policia është e rezervuar në dhënien e informacionit, por mësohet se efektivët kryesisht janë të patrullës së rendit.Nuk dihet ende se çfarë lënde narkotike kanë konsumuar.
Më 11 dhjetor pritet që të bëhet publikimi i të dhënave zyrtare nga Gledis Nano dhe priten largime nga detyra.Disa nga efektivët që kanë rezultuar pozitivë nuk e kanë pranuar rezultatin dhe janë shprehur se do të ankimojnë testin sepse sipas tyre mund të ketë një gabim në rezultat.

26


Etiketa: , ,

Pas