Aktualitet

Testohen 13 raste, Ministria e Shëndetësisë: Rezultatet janë negative

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:39 - 25/02/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i 13 rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar negative.


Ministria e Shëndetësisë konfirmon se deri në këto momente, nuk ka raste të konfirmuara të koronavirusit COVID-19 në vendin tonë dhe janë testuar gjithsej 13 raste të dyshuara, me histori udhëtimi me vendet e prekura nga shpërthimet komuntare të koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Task Forca për parandalimin e depërtimit dhe përhapjes së koronavirusit të ri, u bën thirrje të gjithë qytetarëve që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të telefonojnë në numrin e Urgjencës Kombëtare 127, në rast të shfaqjes së çdo shqetësimi apo shenje klinike.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas