Aktualitet

Tetovë/ Nxënësit të ulur në gjunjë shpalosin flamurin kuqezi (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:26 - 29/11/19 |
mapo.al

Nxënësit e shkollës së mesme të mjekësisë “Nikolla Shtejn”, në Tetovë, kanë shpalosur sot flamurin shqiptar në nder të festës së pavarësisë së Shqipërisë, dhe në shenjë solidariteti me viktimat e tragjedisë nga tërmeti që goditi vendin tonë.


“Dita e Flamurit të gjeti të lëkundur mirëpo jo të mposhtur, e jona Shqipëri! Na bashkoi të gjithë shqiptarëve anë e mbanë ngaqë dhimbja yte është edhe dhimbja jonë. Në këtë ditë të errët Nëntori, mes dhimbjesh e lutjesh, ne nxënësit e shkollës së mesme të Medicinës bashkëndjejmë dhimbjen me ty!” thanë nxënësit.


Ndërkohë, në Lipjan vijojnë të mblidhen ndihma monetare për të prekurit nga tërmeti.
Etiketa: , ,

Pas