Aktualitet

Tetovë/ Spitali përfshihet nga flakët, dyshohet për viktima, pacientë dhe mjekë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 08/09/21 |
mapo.al

Një shpërthim ka ndodhur tek spitali i Tetovës këtë mbrëmje. Alsat ka arritur të sigurojë një video ku shihet se si zjarri ka përfshirë spitalin.


Sipas burimeve të Alsat, raportohet të ketë edhe viktima si nga pacientët edhe nga stafi mjekësor.


Zjarri është ende aktiv në një pjesë të objektit ndërkohë që nuk dihet ende se cilat janë shkaqet që çuan në këtë shpërthim.Në çdo moment pritet deklarata nga autoritetet për bilancin e viktimave si dhe të shkaqeve të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas