Aktualitet

Teuta dhe Partizani ndalen në barazim, ‘feston’ Vllaznia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 25/01/21 |
mapo.al

Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Teutës dhe Partizanit e vlefshme për javën e 16-të në Kategorinë Superiore.


Ky rezultat pa dyshim i vjen në favor skuadrës së Vllaznisë e cila qëndron e vetme në krye të tabelës.


Pavarësisht se të dy skuadrat i luajtën të gjitha duke kërkuar fitoren, në fund nuk arritën të siguronin më shumë se 1 pikë, duke bërë që diferenca ndaj shkodranëve kryesues të qëndrojë 9 pikë.Jasir Asani hapi serinë e golave në minutën e 8-të, ndërkohë që Krasniqi vendosi baraspeshën në të 37-tën. Vlen të theksohet fakti se Partizani e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë, pas ndëshkimit me 2 kartonë të verdhë të mesfushorit Murataj.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas