Aktualitet

Teuta mposht Beitar Jerusalem dhe kalon në turin tjetër të Europa LeagueBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:35 - 27/08/20 |
mapo.al

Teuta ka arritur të kalojë në turin e dytë paraeliminator të Europa League.


Ekipi durrsak fitoi pastër 2-0 ndaj Beitar Jerusalem, me gola të Krasniqit (6’) dhe Hebajt (87’).


Kjo fitore i sjell Teutës 500 mijë euro: 240 mijë euro nga kalimi i raundit të parë dhe 260 mijë euro nga raundi i dytë i Europa League.


Etiketa: ,

Pas