Aktualitet

Teuta ringrihet me Kallakun, fiton edhe Laçi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:15 - 23/10/21 |
mapo.al

Teuta kthehet në identitet, kyç portën, tregohet cinike kur duhet dhe harron shumë shpejt humbjen e pësuar nga Tirana. Ndaj Egnatias, ekip që befasoi jo pak në javët e fundit, mjaftoi kapiteni Sherif Kallaku.


Fantazisti u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë duke realizuar një gol tre pikësh në minutën e 79-të. Këtë herë për Egnatian nuk pati asnjë efekt braziliani Pedro Auguso i cili shpërdoroi jo pak. Falë këtij suksesi, Teuta ngjitet provizorisht në vendin e dytë në kuotën e 11 pikëve.
Më në fund pas 6 javësh, Laçi siguron fitoren e parë sezonale. Bardhezinjtë mposhtën në transfertë Kastriotin me rezultatin minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Mazrekaj.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas