Aktualitet

Thaçi del sërish më 18 nëntor para gjykatës Speciale në Hagë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:41 - 11/11/20 |
mapo.al

Seanca e dytë dëgjimore për ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, është caktuar të mbahet në datën 18 nëntor në orën 11:00.


Njoftimi ka dalë nga Dhomat e specializuara të Hagës. Thaçi akuzohet nga tribunali i Hagës për vrasje dhe trajtim çnjerëzor.


Kjo është seanca e dytë që do të mbahet për ish-Presidentin Thaçi pasi e para u mbajt në 9 nëntor në orën 15:00.Në atë seancë Thaçi i mohoi të gjitha akuzat që u shfaqën nga Gjykata Speciale e Hagës.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas