Aktualitet

Thaçi dhe Kurti shtrëngojnë duart në kishë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 17/02/20 |
mapo.al

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti kanë shtrënguar duart sonte në katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë.


Në pritjen e organizuar nga presidenti në 12 vjetorin e pavarësisë të pranishëm ishin edhe udhëheqësit e rinj të institucioneve të cilët u përshëndetën nga Thaçi.Me gjithë raportet e ftohta në mes tyre, në fund u pa se Thaçi shtrëngoi duart me Kurtin dhe bashkëshorten e tij si dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani.


Kjo e fundit me marrjen e detyrës i ndërroi vendin në zyrën e saj në Kuvend, fotografisë së presidentit Thaçi, duke hapur debat.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas